Ознака: силување

Во Шведска стапува во сила закон со нова дефиниција за силување

Во Шведска денеска стапи во сила закон за согласност на сексуален контакт, со кој ќе се смета за принуда секој сексуален чин извршен без...

Девојче се спасило од силување додека пасело овци

Шеснаесет годишно девојче успеало да се спаси од силување во село во околината на Виница, соопшти МВР. Според истиот извор, во понеделникот во периодот од...

Кривична за охриѓанец, се обидел да силува малолетна девојка

Кривична пријава е покрената против охриѓанец поради обид за силување на малолетна девојка.  СВР-Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т. (33) поради...

Силувана малолетничка од Кочанско

Четиринаесетгодишно девојче било силувано од 22 годишник, а случајот во полицијата во Кочани го пријавил таткото на девојчето. Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки...

Ирачанец обвинет за силување и убиство на Германка го призна делото

Полицијата во Багдад соопшти денеска дека Ирачанецот Али Башар (20), кој е обвинет за сексуално злоставување и убиство на 14-годишната Сузан Фелдман во Германија,...

Струмичанец се обидел да силува малолетничка

СВР Струмица поднесе кривична пријава против струмичанецот М.К. (41) поради основи за сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.  Пријавениот завчера околу 10 часот...

Девојче силувано од татко на нејзината другарка

Единаесетгодишно девојче вчера било силувано од таткото на нејзината другарка. Како што соопшти МВР, во Полициската станица Прилеп, А.Х. пријавила дека на 31 мај 2018...

ВИДЕО: Уште една актерка силувана во Кан

Азија Арџенто, италијанска актерка синоќа на завршната церемонија во Кан, одржа моќен говор што ги занеми присутните и ги соочи со суровата реалност што...

Нов случај на силувана и жива запалена девојка во Индија

Трета девојка за само една недела е силувана и жива запалена во Индија, што е најнов брутален напад што ја шокираше оваа земја. Девојката стара...

Тинејџерка силувана и запалена со бензин во Индија

Индиска тинејџерка се бори за живот откако била силувана, полеана со безнин и запалена, соопшти локалната полиција, додавајќи дека ова е втор ваков случај...