Ознака: силување

Индиската влада одобри смртна казна за силувачите на девојчиња

Индиската влада денеска одобри смртна казна за осудените силувачи на девојчиња помлади од 12 години, откако премиерот Нарендра Моди свика вонредна седница како одговор...

Тетовец ограбил и силувал Србинка

СВР Тетово го сомничи Ј.Џ. (38) од тетовското село Горна Лешница дека извршил силување и разбојничка кражба на српска државјанка, која претходно ја пречекал...