13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 7:18

Ознака: силување

Бугарски тинејџери обвинети за групно силување на девојче во Германија

Во германски суд денеска почнува предметот против осуммина тинејџери, обвинети за групно силување на 13-годишно девојче во југозападниот град Фелберт. Момчињата, на возраст од 14...

МТСП: Засега нема потврда дека девојчето од Домот 25 мај било...

 Министерството за труд и социјална политика информира дека веќе работи на расветлување на случајот со малолетното девојче од  Домот 25 Мај кое вчера во полиција...

Силувано девојче од Домот за деца со социјални проблеми

Четиринаесетгодишно девојче од Скопје од Домот за деца со социјални проблеми кое престојувало во одморалиштето „25-ти Мај“, синоќа во Полициската станица во Струга пријавило...

Силувал жена заканувајќи се дека ќе објави компромитирачки фотографии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. -Во...

Силувано 14-годишно девојче во Струмица

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник. Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во полиција на...

Силувана малолетничка осудена на затвор поради абортус во Индонезија

Петнаесетгодишно девојче од Индонезија, кое било силувано од нејзиниот брат, осудено е на шест месеци затвор поради извршен абортус. Заменикот-шеф на полициската станица во...

Во Шведска стапува во сила закон со нова дефиниција за силување

Во Шведска денеска стапи во сила закон за согласност на сексуален контакт, со кој ќе се смета за принуда секој сексуален чин извршен без...

Девојче се спасило од силување додека пасело овци

Шеснаесет годишно девојче успеало да се спаси од силување во село во околината на Виница, соопшти МВР. Според истиот извор, во понеделникот во периодот од...

Кривична за охриѓанец, се обидел да силува малолетна девојка

Кривична пријава е покрената против охриѓанец поради обид за силување на малолетна девојка.  СВР-Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т. (33) поради...

Силувана малолетничка од Кочанско

Четиринаесетгодишно девојче било силувано од 22 годишник, а случајот во полицијата во Кочани го пријавил таткото на девојчето. Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки...