32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 23:33

Ознака: силување

Петмина млади Германци осудени за силување на неколку ученички

Петмина млади Германци денеска се осудени на различни казни затвор за силување на неколку ученички во индустриската област Рур. Регионалниот суд во западниот град Есен...

АИ: Европските земји мора да ги менуваат законите поврзани со силување

Европските земји мора да ги ревидираат застарените закони кои им овозможуваат на силувачите да минат неказнети и кои создаваат култура во која вината се...

Силувано дете во Гостиварско, приведени три лица

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои сомнение дека во повеќе наврати извршиле кривично дело...

Сиријци силувале девојка во Фрајбург

Осум мажи се уапасени во германскиот град Фрајбург поради сексуално злоставување на 18-годишна девојка. Според наводите на германската полиција, седум осомничени се сириски државјани, на...

„Шпигел“: Автентични се документите околу случајот со силување во кој е...

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека Кристијано Роналдо силувал девојка во Лас Вегас 2009 година, информира дека „нема причина“ за сомнеж...

Прилепчанец силувал десетгодишно дете

Прилепчанецот со иницијали М.У. синоќа е приведен откако сосетката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука. Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан...

Уште три жени ја загрозуваат репутацијата на Роналдо

Адвокатите на наводната жртва на силување од страна на Кристијано Роналдо - Кетрин Мајорга, се информирани за уште три жени, кои тврдат дека биле...

Силувана и убиена бугарска истражувачка новинарка

Бугарска новинарка е силувана и убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија денеска локалните медиуми. Новинарката Викторија Маринова (30) била убиена вчера и работела...

Роналдо и во 2005 година бил уапсен под обвинение за силување

Кристијано Роналдо е во големи проблеми. Полицијата во Лас Вегас отвори случај по обвинение за силување од 2009 година. Тогаш Кетрин Мајорга го обвини...

Роналдо ги отфрли обвинувањата за силување

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги отфрли обвинувањата за силување, што против него ги изнесе Американката, Кетрин Мајорга. - Ги отфрлам обвинувањата кои се поднесени...