Ознака: силување

Гостиварец силувал дете на неговата невенчана сопруга

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело pолов напад врз дете кое не наполнило...

Жртвата на силување судена двапати поради чедоморство дочека слобода

Контроверзното судење во Ел Салвадор го привлече вниманието на светот Жртвата на силување која се соочи со 40-годишна затворска казна откако роди мртвороденче е ослободена...

Граѓаните алармираат – напаѓачот не се крие

Има ли појави на обиди за силување во Центар? Граѓаните во последниов период пријавуваат обиди за силување. Во почетокот на јуни годинава девојка објави на...

Силувана 21-годишна девојка во Велес

Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес. Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23.30 часот кај „Спомен Костурницата“....

Силувано 21-годишно момче кај наплатната станица „Градско“

Според информацијата од СВР Велес, вчеравечер во 18.00 часот во СВР Велес 21-годишно момче од неготинско село пријавило дека на 16 февруари околу 01.30...

Полов напад врз малолетничка

МВР во дневниот билтен информира дека пријавен е полов напад врз малолетничка од Штип. -Вчера во 14:30 часот во СВР-Штип пријавен е полов напад врз...

Кога силувачот ти вели дека силувањето е ѕверски чин

Бернардо Бертолучи, Мите Грозданов, Горан Стефановски... Тројцата заминаа оваа недела во вечноста. Бог да ги прости! Ми се враќаат случките од животот, штиците што...

Петмина млади Германци осудени за силување на неколку ученички

Петмина млади Германци денеска се осудени на различни казни затвор за силување на неколку ученички во индустриската област Рур. Регионалниот суд во западниот град Есен...

АИ: Европските земји мора да ги менуваат законите поврзани со силување

Европските земји мора да ги ревидираат застарените закони кои им овозможуваат на силувачите да минат неказнети и кои создаваат култура во која вината се...

Силувано дете во Гостиварско, приведени три лица

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои сомнение дека во повеќе наврати извршиле кривично дело...