19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:17

Ознака: силување

Билтен

Уапсена поради дрога Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Скопје, на кејот „Димитар Влахов“, ја лишиле од слобода С.О. (27) од Битола, затоа...

Притвор за тетовец кој во својот автомобил силувал малолетничка

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 61-годишен тетовец поради сомнение за сторено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Како...

Леја Абрил – фотографка што пренесува сведоштва за силување

Границата помеѓу уметноста и активизмот се заматува, додека Абрил ги дигестира приказните и потоа ги доставува на начини „со кои луѓето би можеле да...

Силувано малолетно девојче во Скопје

Жена од Скопје пријавила дека на крајот на јануари над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин познаник на возраст од околу 21...

Убијците и силувачите на деца јавно ќе бидат обесени во Пакистан

Националното собрание на Пакистан со мнозинство гласови донесе резолуција во која се повикува јавно да бидат обесени лицата осудени за убиство и за сексуално...

Француски хирург осомничен за вознемирување 349 малолетници

Француското обвинителство идентификувало 349 потенцијални жртви на пензиониран хирург осомничен за силување малолетни пациенти во речиси 30 години од својата работа. - 229 лица се...

Првата жена што му кажа „не“ на својот силувач

Седумнаесетгодишната Франческа Виола од Сицилија е киднапирана и брутално силувана во 1965 година. Нејзиниот напаѓач, мафијашот Филипо Мелодиа, сакал со тој чин да ја...

Вајнстин и десетина жени кои го тужат постигнаа прелиминарен договор

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин постигна прелиминарна спогодба во износ од 25 милиони долари со десетина жени кои го обвинија за сексуално вознемирување, велат неговите адвокати,...

На Индија ѝ се потребни правда и заштита, а не линч...

Дваесет и тригодишна жртва на силување починала во болница во Њу Делхи, откако била запалена од четиричлена група во која бил и нејзиниот наводен...

Гостиварец силувал дете на неговата невенчана сопруга

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело pолов напад врз дете кое не наполнило...