7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:04

Ознака: силвио берлускони

Тајани ја најави можната кандидатура на Берлускони на изборите за ЕП

Поранешниот премиер на Италија Силвио Берлускони ќе се кандидира на изборите за Европскиот парламент, што ќе се спроведат догодина, наведе претседателот на ЕП, Антонио...