Ознака: силвио берлускони

Берлускони: Се плашев дека нема да преживеам

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, рече дека се плашел дека ќе умре од ковид-19 и дека сè уште се чувствува многу уморен и исцрпен. -...

Берлускони излезе од болница

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска излезе од болницата во Милано, каде беше примен пред две недели поради коронавирус. 83-годишниот Берлускони беше хоспитализиран на 4...

Берлускони: Се борам со оваа ѓаволска болест

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој беше хоспитализиран по заразaта со коронавирус, вели дека се бори против „ѓаволска болест“. - Се борам против оваа проклета...

За здравјето на Берлускони клучни се следните три дена

Следните три дена ќе бидат најважни за здравствената состојба на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84), кој се наоѓа во болница во Милано поради...

Состојбата на Берлускони се влошува, има воспаление на двете белодробни крила

Силвио Берлускони, лидер и сопственик на партијата Форца Италија и поранешен италијански премиер, синоќа беше примен во болницата во Сан Рафаеле во Милано, бидејќи...

Силвио Берлускони позитивен на ковид-19

Поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, е заболен од коронавирус, јави агенцијата „Франс прес“. - Берлускони, кој има 83 години, се тестирал за ковид-19 и...

Берлускони одби да сведочи пред суд

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, одби да сведочи на судење на негов долгогодишен соработник кој е осомничен дека се обидел да биде посредник меѓу...

Скандалозното минато не го спречи Берлускони повторно да се врати во...

Само пред неколку недели, поранешниот италијански премиер и контроверзен политичар, Силвио Берлускони, во средина на неговата кампања за Европските избори, беше пренесен во болница...

Берлускони објави кандидатура за Европски парламент

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска објави дека ќе се кандидира на изборите за Европскиот парламент во мај, а како причнина ја наведе желбата...

Сорентино сними филм за Берлускони

„Лоро“, новиот филм на наградуваниот италијански режисер и сценарист Паоло Сорентино, од вчера е на кинорепертоарот низ целиот свет. По успешната соработка во филмовите...