Ознака: Сиетл

Полицијата ја расчисти окупираната зона во Сиетл

  Полицијата ја расчисти зоната во близина на центарот на Сиетл која демонстрантите ја држеа под контрола во изминатите три недели, пренесуваат светските медиуми. Дел од...

Поглед во внатрешноста на „автономната зона“ во Сиетл

  Шесте блокови на окупирани улици во Сиетл сега познати како „Организираниот протест Капитол Хил“ или „ЧОП“, станаа средиште на антирасистичките протести во САД. „ЧОП“...

„Летото на љубовта“ се претвори во „неконтролирано безредие“

Вол стрит џурнал Убиство во Сиетл во зоната без полиција Анархијата делува како безопасна забава сè додека некој не биде застрелан. На 11 јуни, градоначалничката на...

Окупираната зона во Сиетл неслучајно стана упориште на демонстрантите

Шесте блокови на окупирани улици во Сиетл сега познати како „Организираниот протест Капитол Хил“ или „ЧОП“, станаа средиште на антирасистичките протести во САД, предизвикувајќи...

Сиетл одново е првак

Сиетл е новиот фудбалски првак на САД, откако во 24-то финале на американската фудбалска лига (МЛС), кое се одигра на стадионот „Сенчери-линк филд“ во...

Четири лица загинаа откако падна кран на улица во Сиетл

Четворица луѓе загинаа, а тројца се повредени кога вчера попладне паднала дигалка од новата зграда на компанијата „Гугл“ во американскиот град Сиетл, објави Би-Би-Си. Кранот...