15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 17:17

Ознака: сибир

Маж пронашол човечки череп во градината, жена му му рекла да...

Маж при садење на компири пронашол човечки череп, а останал целосно шокиран кога отишол да и соопшти на сопругата што пронашол. - Не грижи се,...

Силна бура во Сибир, повредени 39 лица

Речиси 40 лица се повредени во бурата која синоќа го погоди рускиот град Тјумен во Сибир, од кои шестмина се хоспитализирани, изјави портпаролката на...