Ознака: Сибил Зутер Техада

Димитров: Важна е поддршката од нашите билатерални партнери

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска оствари работна средба со амбасадорката на Швајцарија во Северна Македонија, Сибил Зутер Техада. На средбата...