15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 18:02

Ознака: Сеул

Најмалку седум загинати во пожар во преноќиште во Сеул

Најмалку седум лица загинаа, а 11 се повредени денеска при пожар во преноќиште во центарот на јужнокорејскиот главен град Сеул. Лекарски извори соопштија дека конечниот...

Сеул ја запре пропагандата против Северна Кореја

Јужна Кореја вчера ја стопира пропагандата, која повеќе од две години преку граница ја спроведува против Северна Кореја. Одлуката е донесена неколку дена пред...