1.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:58

Ознака: сертификат

Во ресторан во Чешка само со сертификат

Рестораните и клубовите во Чешка ќе треба да ги проверуваат сертификатите против Ковид-19 на гостите, кои покажуваат дали лицето е вакцинирано или тестирано на...

Угостителски објект во Гостивар примал гости без сертификат

Гости без сертификат за вакцинација биле затекнати во угостителски објект во Гостивар а по реакција на полицијата објектот бил затворен а сопственикот приведен. Според информации...

Од следниот месец сертификатот за вакцинациј

Од следниот месец сертификатот за вакцинација ќе важи само со две дози, најави министерот за здравство, Венко Филипче. Тоа значи дека само со целосна вакцинација...

И во Холандија влез во ресторани и музеи само со сертификат

Во Холандија од 25 септември за влез во кафулиљата, рестораните, музеите, театрите и на културни настани ќе биде потребен сертификат за вакцинација или негативен...

Италија воведе најстроги ковид мерки: Сите работници мора да имаат ковид-сертификат

Италијанската Влада усвои една од најстрогите анти-ковид мерки во светот. Се бара од сите вработени во јавниот и приватниот сектор да имаат сертификат за...

Италија најави воведување сертификат за сите вработени во јавниот и приватниот...

Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мора да имаат потврда дека се вакцинирани со барем една доза вакцина, дека неодамна...

Во Словенија без сертификат не може да се наточи ниту бензин

Првиот ден од примената на построги анти-ковид мерки во Словенија поминува со одделни протести од невакцинираните, но без инциденти, а најголемо незадоволство има кај...

На Макрон му се исплатеше облогот за здравствените сертификати

Француската влада летово стравуваше од голем отпор меѓу населението откако  францускиот претседател Емануел Макрон донесе одлука за задолжително носење на потврда за вакцинација. Сега,...

ЕУ го прифати македонскиот дигитален сертификат за вакцинација

Министерството за здравство информира дека денеска Европската комисија го усвои националниот дигитален сертификат на Македонија и истиот го смета за еквивалентен на дигиталниот сертификат...

Oд први септември построги здравствени мерки за влез во државата

Владата на денешната седница одлучи дека од 1 септември 2021 година домашни и странски државјани ќе можат да влезат на територијата на Република Северна...