Ознака: сертификат за вакцинација

ЕУ се подготвува за воведување на сертификати за вакцинација

Европската Унија ќе воведе дигитални сертификати за вакцинација. Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лeјен, истакна дека на земјите-членки е да одлучат што...