13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 8:04

Ознака: серија

„Проколната“ – легенда за кралот Артур, каква што не сте виделе...

Фантастичната драмска телевизиска серија „Проколната“, заснована врз истоимениот илустриран роман на Френк Милер и Том Вилер, премиерно беше прикажана на Нетфликс на 17 јули...

Серијата „Град на стравот“ за њујоршката мафија на Нетфликс понуда што...

Документарна серија „Град на стравот: Њујорк против мафијата“ на Нетфликс, во три продолженија, го реконструира начинот на кој законот им стави крај на петте...

Германско-данска телевизиска серија ја предвиде пандемијата

Телевизиската серија во германско-данска продукција „Бавно горење“ снимена минатата година додека Европа и остатокот од светот сè уште не беа погодени од коронавирусот, наликува...

Серија што три децении ја хипнотизира публиката – „Нерешени...

Креаторите на оригиналната серија „Нерешени мистерии“ и продуцентите на телевизискиот хит „Чудни нешта“ ве покануваат да ги следите и да ги решите новите мистериозни...

Објавен готвач со рецептите од култната серија „Пријатели“

Култната серија „Пријатели“ заврши во 2004 година, но нејзината популарност не престана, бидејќи многумина не само што и сега се навраќаат на епизодите туку...

Епизодите од серијата „Зоки Поки“ достапни и на јутјуб

Сите епизоди од популарната телевизиска серија за деца „Зоки Поки“ се достапни за гледање на официјалниот јутјуб-канал, како и на веб-страницата ZokiPoki.mk. Телевизиската серија се емитува...

Бред Пит ја убеди Џенифер да се врати во серијата „Пријатели“

По сѐ изгледа познатиот холивудски актер Бред Пит во животот на неговата бивша сопруга Џенифер Анистон, со која од скоро е повторно заедно, има...

Би-би-си ќе снима серија за Грета Тунберг

Би-би-си ги објави плановите за телевизиска документарна серија која ќе ја следи младата климатска активистка Грета Тунберг. Одделот за наука на Би-би-си соопшти дека ќе...

„Тополиното“ на Баро се појави во серијата „Сенки над Балканот“

Моите олдтајмери се користени во повеќе филмови, меѓу кои се: „Џипси меџик“, „Ослободување на Скопје“ и „Трето полувреме“. Последен пат дел од некоја филмска...

Атаки во серија кон македонскиот јазик

Досега македонските книги на бугарски јазик се преведуваа од македонски јазик, а не од „јазик според Уставот на Република Северна Македонија“ Блаже Миневски Во декларацијата што...