-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:04

Ознака: серија

Ева Лонгорија во патописна серија

Ева Лонгорија (46) откри дека е возбудена што ќе биде дел од тимот на претстојната документарна серија „Во потрага по Мексико“. Таа ќе глуми и...

Серија торнада опустошија неколку држави, бројот на настрадани расте

САД Силни торнада во неколку сојузни држави, главно во централните делови на САД, викендов предизвикаа огромна материјална штета, срамнувајќи со земја и некои делови од...

„Пеколно“ е најгледана серија на „Нетфликс“

Новата јужнокорејска серија „Пеколно“ на „Нетфликс“ ја надмина „Игра на октоподи“ како најпопуларна серија на платформата за стриминг. Според податоците од аналитичката компанија „Фликс патрол“,...

Новата хит-серија за Марадона руши рекорди

Новата ТВ-серија во продукција на „Амазон прајм“ под наслов „Марадона: Благословениот сон“, стана глобален хит откако во десет епизоди ги покажува најдобрите, но и...

„Нетфликс“ го „реши“ убиството на Палме, но не ги убеди Швеѓаните

Ноќта на 28 февруари во 1986 година, додека шведскиот премиер Улоф Палме, заедно со неговата сопруга Лисбет, се враќаа кон нивниот стан од киното...

Култниот „Брилијантин“ станува серија

Култниот филм „Брилијантин“, во кој главните улоги ги толкуваат Џон Траволта и Оливија Њутн Џон, доби и сериска верзија. Имено, новиот стриминг-сервис Парамаунт плус...

„Семејство“ е серија за последните 48 часа пред апсењето на Милошевиќ

Годинава се навршуваат две децении од апсењето на Слободан Милошевиќ, некогашен претседател на Србија и на Сојузна Република Југославија. На овој настан потсетува телевизиската...

Првaта серија на Хари и Меган за „Нетфликс“ ќе...

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе ја продуцираат својата прва серија за „Нетфликс“, која ќе се фокусира на спортисти што се натпреваруваат...

Холанд има неверојатна европска голгетерска серија

На досегашните 20 меча во ЛШ и во ЛН, не сметајќи го синоќешниот Манчестер сити - Борусија Дортмунд, Холанд постигна рекордни 24 гола. По...

Нетфликс со нова криминалистичка серија

Нетфликс објави трејлер за новата криминалистичка серија базирана на вистински факти. Сместена е во центарот на озлогласениот хотел „Сесил“ во Лос Анџелес, во кој...