Ознака: серија а

Пандев доби нов тренер во Џенова

Чезаре Прандели е новиот тренер на Џенова, соопшти клубот во Твитер. Поранешниот селектор на Италија ќе го одржи својот прв тренинг со својот нов...

Сусо летово го одбил Интер

Фудбалерот на Милан, Хесус Хоакин Фернандес Саенс де ла Торе познат како Сусо, пред дербито со Интер изјави дека летово постоела можност да премине...

Новиот договор ќе го направи Сергеј Милинковиќ-Савиќ бесценет

Прашање на денови е обновувањето на договорот на Србинот Сергеј Милинковиќ-Савиќ со Лацио. Се очекува следната недела, фудбалерот од средниот ред да потпише договор...

Албиол: На Роналдо ќе му биде тешко да постигне 40 гола...

Фудбалерот на Наполи, Раул Албиол смета дека на Кристијано Роналдо ќе му биде многу потешко да постигнува голови во Серија А за разлика од...

Почнуваат натпеварите во Серија „А“, Јувентус, Наполи, Интер во трка за...

Новата сезона во италијанската Серија „А“ почнува денеска во 18 часот и тоа на најинтересен можен начин - со натпревар помеѓу Киево и...

Андреа Бочели пееше за неговиот Интер

Славниот оперски пејач Андреа Бочели го посети тренинг-кампот на Интер, каде што ја изведе нумерата „Nessun Dorma“ пред фудбалерите на италијанскиот клуб. Бочели, кој е...

Гатузо: Леонардо и Малдини создаваат позитивна енергија во Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изрази восхит за атмосферата создадена од поранешните играчи на клубот Леонардо и Паоло Малдини. Малдини неодамна беше назначен за директор...