Ознака: серија а

Пандев: Елмас и Несторовски ќе недостигаат, тие добро ги познаваат Италијанците

Пред да го играме натпреварот против Грузија за да одиме на Европското првенство, се погледнавме за да кажеме, само ние можеме промениме нешто и...

Џовани Симеоне не престанува со головите, шест за седум дена

Јувентус го претрпе четвртиот пораз сезонава, на гости од Верона, со 1-2, а двата гола за домаќините ги постигна синот на Диего Симеоне, Џовани,...

Елмас славеше во македонското дерби, на Пандев му беше поништен гол

Дуелот на италијанските Џенова и Наполи за кои настапуваат македонските фудбалски интернационалци Горан Пандев и Елиф Елмас заврши со победа на гостите од 2-1. Играчот...

Интер убедлив против Џенова со Пандев

СЕРИЈА А Во италијанската Серија А, Интер на импресивен начин, со висока победа над Џенова (4-0), ја почна одбраната на титулата пред своите навивачи на...

Јувентус би можел да биде исклучен од Серија А?

Таква казна би следувала доколку „старата дама“ официјално не се повлече од пропаднатиот проект за формирање европска суперлига, предупредува шефот на италијанската фудбалска федерација...

Навивачите на Интер ја слават шампионската титула

Интер по 19-ти пат е италијански шампион, откако Аталанта не успеа да победи кај Сасуоло (1-1) во мечот од 34-то коло на Серија А....

Фудбалскиот свет му се поклони на Пандев по голгетерскиот јубилеј

Бројни љубители на фудбалот ширум светот му го честитаат на капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев јубилејот од 100 постигнати голови во италијанската Серија...

Пандев со два гола го одлучи македонското дерби во Серија А

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев ги постигна головите за Џенова во победата над Наполи од 2-1, во вечерашниот меч од 21-то коло на...

Пандев не смее да се пензионира

Старо-новиот тренер на италијанскиот фудбалски клуб Џенова, Давиде Балардини, не сака Горан Пандев да земине во пензија по завршувањето на Европското првенство. Капитенот на македонската...

И Пирло импресиониран: Роналдо прв пристигнува на тренинг и си оди...

На Кристијано Роналдо не му беше потребно долго време да го импресионира неговиот нов тренер Андреа Пирло со својата работна навика, откако тренерот на...