-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:14

Ознака: Серијата

Серијата на Нетфликс за која зборуваат сите

Премисата на новата јужнокорејска серија „Сквид гејм“ на Нетфликс е едноставна - натпреварувачите што победуваат на детските игри освојуваат пари. Меѓутоа, оние што губат...

Серијата „Дамски гамбит“ нема да има втора сезона

Нетфликсовиот хит „Дамски гамбит“ освои 11 награди „еми“, вклучувајќи ја и наградата за најдобра драмска мини-серија, но нема да се врати со втора сезона. На...

Кери и Ѕверката на снимањето на серијата „Сексот и градот“

Сара Џесика Паркер ќе се врати во улогата на њујоршката новинарка Кери Бредшо во новото продолжение на серијата „Сексот и градот“. Во новите епизоди...

Серијата „Невин“ е приказна во која никој не е невин

Новата серија на Нетфликс, базирана на романот на Харлан Кобен, творецот на ултрапопуларни трилери, се вика „Невин“ и нè носи во шпанското подземје на...

Серијата „Зоки Поки“ ќе се емитува и во Србија

По Скандинавија, „Зоки Поки“ почнува да ги освојува и соседите на Балканот. Десетте епизоди од првата сезона ќе се емитуваат на националната телевизија во Србија,...