Ознака: серијата торнада

(Видео) Вонредна состојба во Кентаки по серијата торнада, бројот на жртви...

Американскиот претседател Џозеф Бајден прогласи вонредна состојба во Кентаки откако најмалку 70 лица загинаа во сојузната држава како последица на торнадото, според новите информации. Бајден...