-1.2 C
Skopje
19.1.2022 - 3:55

Ознака: серии

Најдобрите серии што дебитираа во 2021 година

Ова беше година на благи, но пријатни изненадувања. Најдобрата серија на сите времиња - како и да е, според „Нетфликс“ беше „Игра со лигни“,...

ИМДБ ги објави десетте најпопуларни филмови и серии во 2021...

Семрежната филмска база на податоци (ИМДБ) објави листа на десет најпопуларни филмови и серии во 2021 година. Резултатите се базираат на реалните месечни прегледи...

Прогласени најдобрите филмови, серии, пејачи, актери …

Се одржаа наградите „Пиплс чојс“ за изминатата година. Доделувањето на наградите се одржа во Лос Анџелес, а разликата помеѓу „Пиплс чојс авордс“ и другите...

Талибанците забранија серии во кои глумат жени

Талибанските власти во Авганистан забранија емитување серии во кои глумат жени, а жените новинарки и водителки ќе мора да носат шамија или какво било...

Ликови од јапонски анимирани серии ги красат ѕидовите на детската...

Снежана Бошкова e одлична ученичка во деветто одделение во ООУ „Гоце Делчев“ во Кавадарци и не знае за помала оценка од петка. Откога памети...

Телевизиски и филмски серии со кои ќе се вратите во...

Не мислете на лошите вести, продолжениот карантински викенд, затворените граници... и опуштете се во кругот на семејството заедно со: „Индијана Џонс“, „Ѕвездени патеки“, „Куќа...

Серии што го менуваат восочното лице на корејската драма

Популарноста на корејската кинематографија расте со огромна брзина последниве неколку години, а оскаровскиот успех на „Паразит“, филмот што го разбуди светскиот глад за корејскиот...

Скандалот „Вајнстин“ е инспирација за книги, филмови и серии

Како резултат на скандалот, објавени се голем број книги, филмови и телевизиски проекти што го истражуваат развојот на приказната, како и целокупната култура на...

Серии чиј крај ќе го гледаме годинава

Од „Оринџ ис д њу блек“ до „Биг бенг тиори“, во прилог 11 серии што ќе завршат годинава 1. „Игри на престолот“ (2011) Немојте да очекувате...

Фејсбук ќе направи уред за следење серии и емисии на вашиот...

Уредот, наводно, интерно наречен „Рипли“, ќе биде оптимизиран за телевизиската платформа на Фејсбук „Вач“. Поставувачката кутија ќе ви овозможи да ги пренесувате видеата на...