12.2 C
Skopje
18.11.2019 - 0:52

Ознака: Сергеј Шогу

Роденденскиот одмор на Путин во Сибир

  Рускиот претседател Владимир Путин го прославил својот 67-от роденден во дивината во Сибир, собирајќи печурки и уживајќи во планините. Путин, кој е познат како...