6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:29

Ознака: Сергеј Станишев

Станишев: Местото на Македонија и Албанија е во Европската Унија

Лидерот на Партијата на европските социјалисти, Сергеј Станишев порача дека местото на Македонија и Албанија е во Европската Унија. На подготвителната средба на левите...