27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:34

Ознака: Сергеј Скрипал

Британија бара седница на Советот за безбедност за случајот Скрипал

Британија побара Советот за безбедност на Обединетите нации утре да одржи седница за случајот со труењето на пребеганиот руски агент Сергеј Скрипал и неговата...

Меј: Русите што го отруле Скрипал се дел на руското воено...

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека двајцата Руси, кои Велика Британија ги посочи како осомничени за труењето на пребеганиот агент Сергеј Скрипал и...

Путин запраша дали Кенеди беше убиен во Русија или во САД?

Рускиот претседател Владимир Путин одговори на прашања во врска со неколкуте смртни случаи за кои постои сомневање за наводна поврзаност со Кремљ, во интервју...

„Скрипал два“ во Солсбери?

Британската полиција информираше дека се случил сериозен инцидент во градот Ејмсбери, во кој две лица биле пронајдени во бессознание. Инцидентот се случил во близина на...

Спасувањето на семејството Скрипал – од црни прогнози до чудото во...

Докторите во болницата во Салсбери го споделија нивното искуство при спасувањето на животите на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и на неговата ќерка Јулија,...

Лавров ја спореди авионската несреќа во Донбас со случајот Скрипал

Истрагата за падот на авионот МХ17 во Донбас потсетува на случајот Скрипал, бидејќи нема докази, изјави рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, на...

Сергеј Скрипал излезе од болница

Поранешниот двоен шпион Сергеј Скрипал денеска излезе од болница, два месеца откако беше отруен со нервен гас. Скрипал и неговата ќерка Јулија беа пронајдени во...

„Респект“: Сергеј Скрипал бил во тајна посета на Прага во 2012...

Поранешиот полковник од руската воена разузнавачка служба ГРУ, Сергеј Скрипал, во 2012 година бил во тајна посета на Прага и се сретнал со претставници...

Супстанцата со која е затруен Скрипал била во течна состојба

Нервниот агенс искористен за труење на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, бил во течна состојба и ќе бидат потребни...

Руските специјални служби пет години ги следеле Сергеј и Јулија Скрипал

Руските разузнавачки служби го шпионирале поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија речиси пет години, соопшти советникот на британскиот Совет за национална...