7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 4:50

Ознака: сергеј лавров

Лавров: Нападот врз Сирија е нелегитимен и неприфатлив

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска оцени дека американско-британско-францускиот ракетен напад врз Сирија е „нелегитимен и неприфатлив“. - Ќе разговараме за тоа како...

Русија ќе ги брани легитимните интереси на Србија

Русија е подготвена и во иднина на српските партнери да им дава поддршка во одбрана на легитимните национални интереси по прашањето за Косово, пред...