5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 8:38

Ознака: семинар

Вработените во ресторанот не биле во директен контакт со заразената докторка

Од ресторанот, каде што на 7 март било одржано стручно предавање на дерматолозите, на кое присуствувала и заразената докторка Нина (Цаца) Билјановска, информираат дека...

Врвни имиња од џудото ги споделија своите искуства на семинарот организиран...

  Претставниците од македонските џудо клубови имаа прилика да ги слушнат искуствата на истакнатите имиња на овој спорт, Србите Светозар Отиќ и Владан Гачиќ, на...

Во Пустец семинар по македонски јазик за сите просветни работници

Во рамки на напорите на општината за поквалитетна настава и познавање на македонскиот литературен јазин, во Пустец, Мала Преспа, се одржува неколкудневен семинар со...

Академијата Металург го одржа третиот семинар за своите тренери

Трите предавања, на темите работа со голмани, физичка подготовка и работа со млади категории ракометари, ги водеа Петар Мисовски, Сашо Голубовиќ и Данило Брестовац Раздвижено...

Регионален семинар за борба против трговија со оружје

Речиси и да нема криминал без употреба на оружје, директно или индиректно оружјето е почетокот и крајот на речиси секое кривично дело, порача министерот за...

Ексклузивна конференција во Дубровник или скапа измама?

Најавуваниот ексклузивен самит во Дубровник за кој се продаваат ВИП-влезници по цена од 2.500 евра, би можел да биде биде измама, на што предупредува...

Почна 51-от Меѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура во...

Во Охрид вчера беа отворени 51-от Меѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура и 45-та Меѓународна научна конференција, во организација на универзитетот „Св....

Отворен 51. Меѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура

Седумдесет и четири странски студенти кои го слушаат предметот македонски јазик во рамки на студиските програми на своите универзитети, студенти кои истражуваат теми во...