Ознака: семејство

Семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Четири лица од Берово, членови на едно семејство, се обвинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле...

Семејство во САД било на заедничка вечера – тројца умреле од...

Грејс Фуско (73), мајка од Њу Џерси, умрела во средата од коронавирус, незнаејќи дека нејзините деца биле заразени. Нејзиниот најстар син и ќерка починале непосредно...

Во семејството се негува најубавото човеково чувство – љубовта

Во семејството се вложуваат големи надежи, но тоа има навистина големи задачи. Семејството треба секому од неговите членови да му овозможи добро живеење, стабилни...

Полицајка во Косово ги убила родителите и браќата, па се самоубила

Полициска службеничка во Гњилане убила четворица членови од нејзиното семејство, па извршила самоубиство, пренесуваат косовските медиуми. Се претпоставува дека полицајката В.Б. ги убила двајцата родители...

Семејството е татковина на љубовта

проф. д-р Кирил Темков Свадбите се едни од најважните и највеселите средби на луѓето. На младенците им се посакува среќа, им се упатуваат искрени желби...

Помош и сместување за семејството што изгуби две деца во пожарот...

Министерството за труд и социјална политика ќе обезбеди еднократна парична помош и сместување на семејствата кои вчера ги загубија домовите во пожарот во Шуто...

Пукање во Сан Диего: Убиени пет членови од едно семејство, меѓу...

Пет членови на едно семејство загинаа во пукање во Сан Диего. Според првичните информации, загинале три деца, додека едно (на 11-годишна возраст) било пренесено во...

Заев: ЕУ знае дека нашето место е во европското семејство

Премиерот Зоран Заев изрази благодарност до Европскиот парламент за донесената резолуција со која се бара итен почеток на преговорите со Македонија и Албанија. - Домот...

Уапсен маж кој во изолација држел цело семејство, лажејќи ги дека...

Маж на возраст од 58 години е уапсен откако холандската полиција пронашла шестчлено семејство, кое со години живеело на една фарма во изолација. Тој утре...

Скопје парадира за ЛГБТИ, а маршира за семејството

Денес во Скопје ќе се одржат две јавни демонстрации на вредности, соодветни за групите што се одлучија тие вредности јавно да ги промовираат. Имено,...