11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 20:54

Ознака: семејна куќа

Дупка

Откупна награда на Конкурсот за краток расказ на „Нова Македонија“ Лилјана Пандева Живееме во стан во семејната куќа на неговите родители сместен во подрумот. Всушност кога...

Експлозија на бомба-кашикара во семејна куќа во Куманово

Дваесет и шестгодишниот М.Ц. од Куманово рано изутрината во полиција пријавил дека додека спиел слушнал детонација на терасата од првиот кат од сејмената куќа,...