26.1 C
Skopje
15.10.2019 - 16:55

Ознака: семафор

Долго се чека на црвено, а мора да се трча на...

Во Скопје, на екстремно високи температури, на некои булевари зелено се чека и по три минути. Пешаците се жалат на несоодветниот распоред на минутажата...

Улицата Борис Сарафов во Ѓорче доби семафор

Улицата Борис Сарафов во Ѓорче Петров доби семафор, како решение на проблемот со брзото возење поради кое неодамна дете доби тешки телесни повреди. Токму...

Семафор како решение за намалување на сообраќајните незгоди на „Борис Сарафов“

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека...