Ознака: семакедонска средба

Семакедонската средба во Трново ќе се одржи без претставници на власта

Во дворот на црквата „Пресвета Богородица“ во селото Трново, утре во организација на Матицата на иселениците, Светскиот македонски конгрес, Здружението на Македонците од Егејскиот...

Власта ја бојкотираше Семакедонската средба во Трново

На денешната 48. традиционална Семакедонска средба во потпелистерското село Трново, во дворот на црквата “Успение на Пресвета Богородица“, за првпат не присуствуваше ниту еден...

Kaguya-sama: Love is War Episode 12 at Funimation best anime on funimation 2019

Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://gogoanime.be/m/paPm) Episode 12 at GoGoAnime your name gogoanime