29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 22:52

Ознака: селфи

Седум лица во Индонезија се удавија поради селфи на брод

Седум лица од Индонезија се удавија кога преоптоварен брод се превртел на езеро на островот Јава, бидејќи 20 туристи преминале на едната страна од...

Сликањето селфи кобно за семејство во Индија

Четири члена од исто семејство во неделата се удавиле лизгајќи се во водата во обидот да направат селфи-фотографија на брана во Индија, објави Си-ен-ен. Дваесетгодишната...

Исправени горили позираат за селфи

Дакази и Ндезе, две горили од националниот парк Вирунга во Конго станаа популарни на социјалните мрежи благодарение на фотографија направена од страна на вработениот...

Трагедијата собира лајкови во Индонезија

Солихат (40) и нејзините три пријателки испланирале како да направат совршена селфи-фотографија, на плажата во провинцијата Бантен во Индонезија. Нивните хиџаб-марами биле впечатливи, во...

Речиси 260 луѓе загинале правејќи селфи

Со појавата на „паметните телефони“, селфи фотографиите станаа прилично популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и кобни. Според податоците,...

Уапсен „најсиромашниот дилер“, му пресудиле селфи фотографиите

Британската полиција уапси дилер на дрога врз основа на неговите непромислени фотографии на кои се фалел со огромни количини пари, скапи часовници и накит,...

Без селфи на Канскиот фестивал

На филмскиот фестивал во Кан годинава нема да има новинарски проекции пред свечените премиери, а ќе биде забрането и правење селфи на црвениот тепих,...