26.2 C
Skopje
17.8.2019 - 15:19

Ознака: селектор

Ангеловски со стандарден и уигран тим кон новата цел

Од 18-те фудбалери повикани за дуелите со Гибралтар и со Ерменија во Лигата на нациите, 16 беа во комбинација за последните дуели лани од...

Од денеска и кадетите тргнуваат кон дивизијата А

Селекторот на младинската и на кадетска ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац и неговиот стручен штаб од денеска почнуваат со подготовки за нов предизвик....

Сампаоли повеќе не е селектор на Аргентина

Хорхе Сампаоли повеќе не е селектор на аргентинската фудбалска репрезентација, откако со челниците на Аргентинскиот фудбалски сојуз договори раскин на договорот, што на 58...

Лев останува селектор на Германија

Јоаким Лев ќа ја задржи селекторската функција во германската фудбалска репрезентација и покрај разочарувачкиот настап на Светското првенство во Русија. Ова го изјави Оливер Бироф,...

Купер повеќе не е селектор на Египет

Египетскиот фудбалски сојуз одлучи да го отпушти селектор Ектор Купер по елиминацијата на репрезентацијата уште по групната фаза на Светското првенство во Русија. По 28...

Лев е најплатен фудбалски селектор

Германскиот стручњак има годишна парична заработка од 3,85 милиони евра. Зад него се наоѓа Тите, селекторот на Бразил, со годишна плата од 3,5 милиони,...