Ознака: селектор

Почина поранешниот ракометен селектор Лефтер Бошковски

Прославеното име на македонскиот ракомет Лефтер Бошковски почина денеска во Скопје на 81-годишна возраст. Истакнат ракометен стручњак и педагог, Бошковски беше тренер на повеќе македонски...

Со секој нареден циклус ќе ја подмладувам репрезентацијата

Сметам дека како селектор тоа е вистинскиот пат за иднината на македонската кошарка, во која може да се смета на добри резултати. Без разлика...

Постојат повеќе начини да се победи

Не е доволно само добро да се игра. Се разбира, ако можеме да победиме играјќи добро и да се забавуваме, тогаш е најдобро, вели...

Милевски: Оптимист сум

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2022, МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ЈА ПРЕЧЕКУВА ЕРМЕНИЈА Верувам во фудбалерите и во нивниот професионализам. Сите конкурираат за првите 11, исто како...

„Петтото финале на ПОИ е доказ за континуитет на врвните спортски...

БРАНИМИР ЈОВАНОВСКИ, СЕЛЕКТОР По првиот настап и освоеното одлично шесто место во финалето во дисциплината воздушен пиштол од 10 метри, утринава Наковска-Бикова има нов предизвик...

Милевски: Сакаме победа

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2022 Сакаме да покажеме дека заслужуваме да бидеме меѓу најдобрите. Резултатот е секогаш важен. Затоа, во пресрет на подготовките за...

Недев е нов селектор на машката репрезентација

ШАХ Велемајсторот (ВМ) Трајко Недев и член на ШК Алкалоид е новиот селектор на машката шаховска репрезентација на Македонија и на оваа функција ќе биде...

Драган Бајиќ е новиот селектор на Македонија

Имам доста голема енергија и желба да направиме добра работа заедно, рече Бајиќ, кој има четиригодишен договор Српскиот тренер Драган Бајиќ е новиот селектор на...

Во фудбалот ништо не е правилно или погрешно

„Не кажувај ми што не е в ред. Кажи ми како би го поправил тоа“, се зборовите што постојано, од рана возраст, на Мартинез...

Ангеловски: Верувам дека Македонија може да се пласира во Лига Б

Ерменија, Грузија и Естонија се неатрактивни но силни противници во следниот циклус натпревари во ЛН, вели селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, кој за плејоф-дуелот...