1.3 C
Skopje
18.11.2018 - 22:08

Ознака: селектор-странец

Мартинез може да стане првиот селектор-странец шампион

Шпанецот Роберто Мартинез може да стане првиот селектор-странец со титула на некое светско првенство (СП) во фудбал. Во сите претходни 20 мундијали светскиот првак...