Ознака: Секторот за борба против тероризам и насилен екстремизам

Кривична пријава против 20-годишен скопјанец кој тргнал во Сирија за да...

Секторот за борба против тероризам и насилен екстремизам при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, вчера (26 февруари) поднесе...