Ознака: секс скандал

Секс скандал ја тресе Америка, гувернерот на Њујорк под жесток притисок

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо, одби да го послуша повикот на лидерот на неговата демократска партија да се повлече од власта поради обвинувањата за...

Падот на основачот на Фидеш: Од мегафон на Орбан до учесник...

Јозеф Сајер му беше близок соработник на унгарскиот премиер на патот од дисидентство до десничарски популизам Авторка: Лили Бајер Политико Како што се прошири веста дека еден...

Орбан не можеше да замижи за секс-скандалот на неговиот сојузник

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го осуди однесувањето на европратеникот Јозеф Сајер од неговата партија Фидеш, по учеството на Сајер во секс-скандал во Брисел, кое...

Шарлиз Терон, Никол Кидман и Маргот Роб во „Секс-скандал“

Новиот филм на режисерот Џеј Роуч и на сценаристот и продуцент Чарлс Рандолф, „Секс-скандал“ (Bombshell), моментно е во центарот на вниманието на љубителите на...

Поранешен висок функционер на ОН изигрувал хуманитарец, а држел деца како...

Обединетите нации(ОН) покренаа истрага откако поранешен висок функционер, поврзан со британска хуманитарна организација, бил уапсен заради тешко сексуално насилство врз деца. Полицијата соопшти дека го...