Ознака: сексуално злоставување

Одложено објавувањето на изјавите на Максвел, Клинтон ги негира обвинувањата

Жалбениот суд го одобри барањето за одложување на објавувањето на материјал поврзан со исказите на Гизлејн Максвел, наводната соучесничка на Џефри Епстајн во секс-трговијата,...

Поранешна асистентка на Вајнстин откри детали од договорот за тајност што...

Ровена Чиу повеќе не се плаши од Харви Вајнстин и неговите поданици. Поранешната асистентка реши јавно да дискутира за наводната опседнатост со секс на...

Одбраната го замолкнала Вајнстин, наспроти негова желба

Харви Вајнстин сакал да сведочи и да ја каже својата верзија на настаните, но одбраната го разубедила од неговата намера, на судењето на кое...

Вајнстин ја најмил „Црната коцка“ за да ги заташка сексуалните скандали

Поротата во судскиот случај против американскиот филмски продуцент Харви Вајнстин, дозна дека тој ја најмил израелската детективска служба „Црна коцка“, во која членуваат поранешни...

Британската полиција во САД ги истражува случаите со актерот Кевин Спејси

Претставници од британската полиција допатуваа во САД, за да го испрашаат актерот Кевин Спејси во врска со обвинувањата за сексуалните напади. Полицијата наводно истражува шест...

Бил Козби постигна договор со жените кои го тужеа за клевета

Американскиот комичар Бил Козби постигна судска спогодба со седум жени кои против него поднесоа тужба за клевета, откако тој ги обвини дека лажат дека...

Официјален претставник на Ватикан обвинет за сексуално злоставување

Високиот претставник на Ватикан, Херман Гајслер денеска поднесе оставка откако поранешната милосрдна сестра од неговата заедница Дорис Вагнер јавно го обвини за сексуално вознемирување...

Наставник од Косово обвинет за сексуално злоставување ученици

Основното јавно обвинителство од Ѓаковица побара одредување мерка притвор во траење од 30 дена на наставник од овој косовски град, поради сомнеж дека сексуално...

Френк Андервуд го брани Кевин Спејси

Американскиот глумец Кевин Спејси е обвинет за сексуален напад врз малолетник, извршен во јули 2016 година во близина на Бостон. Актерот ќе се јави во...

Британец го злоставувал својот син за да го излечи од „хомосексуалност“

Даниел Доулинг (36) за прв пат после 20 години одлучил дека не сака да биде повеќе анонимен и дека сака да ја раскаже својата...