Ознака: сексуален напад

Жената што го обвини Трамп за сексуален напад претстави нови докази

Самер Зервос, поранешна натпреварувачка во телевизиското реално шоу „Апрентис“,  на американскиот претседател Доналд Трамп, денеска претстави доказ пред судот со кој, наводно, ги поткрепува...

Добитник на Нобелова награда обвинет за сексуален напад

Активистка за нуклеарно разоружување го обвини за сексуален напад поранешниот претседател на Костарика и добитник на Нобелова награда за мир Оскар Ариас. Ариас демантира дека...

Жртвите се соочија со Козби во пресрет на изрекувањето на казната

Бил Козби (81) ќе има последна прилика за да го изнесе својот случај пред судот во Пенсилванија, во пресрет на изрекувањето на неговата казна...

Падот на Бил Козби пред завршен чин

Бил Козби (81) се соочува со затвор при изрекувањето на казната во случајот за сексуален напад, неделава, што би можело да го означи падот...

„Случајот од милијарда долари“ даде одговор за вредноста на жртвите на...

Безбедносна компанија треба да ѝ исплати отштета од една милијарда долари на девојка што била силувана од вработен на компанијата, кога имала 14 години, одлучи...

Бил Козби прогласен за виновен за сексуален напад

Американскиот комичар Бил Козби е прогласен за виновен по три точки на обвинение за сексуален напад, од кои секоја предвидува по десет години затворска...