Ознака: „Сексот и градот“

Русите повикуваат на бојкот на продолжението на „Сексот и...

Откако почна да се прикажува, продолжението на серијата „Сексот и градот“, насловено „ И едноставно така“, наиде на критики. Овој пат серијата ги разбесни...

„И едноставно така“ е ново поглавје на „Сексот и градот“

Новата серија „И едноставно така“, која наедно е и ново поглавје на култната серија „Сексот и градот“ на „Ејч-би-о“, ќе има премиера на 9...

Почина актерот Вили Гарсон од серијата „Сексот и градот“

Американскиот актер Вили Гарсон, најпознат по улогата на Стенфорд Блач во серијата „Сексот и градот“, почина на 58-годишна возраст. Како добар пријател на Кери Бредшо,...

Кери и Ѕверката на снимањето на серијата „Сексот и градот“

Сара Џесика Паркер ќе се врати во улогата на њујоршката новинарка Кери Бредшо во новото продолжение на серијата „Сексот и градот“. Во новите епизоди...

Култните чевли „маноло бланик“ и во новите епизоди на...

Едни од најпознатите модни додатоци што ги прослави Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер) во култната серија „Сексот и градот“ се кралски сините чевли „маноло...

Ѕверката нема да се појави во новото продолжение на „Сексот и...

Ликот на Џон Џејмс Престон познат под прекарот Ѕверката, кој го толкува Крис Нот, нема да се појави во новата минисерија на „Сексот и...

„Сексот и градот“ без Саманта

Со години, Сара Џесика Паркер не ја криеше својата голема желба уште еднаш да ја собере екипата на филмот „Сексот и градот“ во трето...

Ким Катрал расчисти со „Сексот и градот“

Ким Катрал и натаму стои на својата одлука да не учествува во снимањето на нови филмови за „Сексот и градот“, бидејќи, како што вели,...

„Сексот и градот“ и по 20 години сe уште актуелна и...

Верувале или не премиерата на култната серија „Сексот и градот“ беше пред 20 години, на 6 јуни 1998 година. Сместена и снимена во Њујoрк...