Ознака: сексистички коментар

Јапонски градоначалник ги разгневи жените за време на пандемија: „Бавно купуваат,...

Градоначалникот на jапонскиот град Осака, Ичиро Мацуи, привлече многу критики на социјалните мрежи, откако изјави дека на жените им треба повеќе време за да...