28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:22

Ознака: сезонски

Хрватските хотелиери во потрага по сезонски работници

Хрватските хотелиери од крајот на минатата година ја почнаа потрагата на околу 30 илјади сезонски работници од Славонија, Далмација, Босна и Херцеговина, Црна Гора...

Почнува вакцинацијата против сезонски грип

Во сите центри за јавно здравје во земјава, денеска почнува вакцинацијата против сезонски грип. Годинава се обезбедени 41.000 дози вакцини, изјави викендов на прес-конференција...

Граѓаните се жалат на манипулации со сезонските попусти

Во екот на летната распродажба граѓаните укажуваат на лажни попусти бидејќи, како што велат, на рекламите и на излозите се наведуваат големи попусти, а...