15.8 C
Skopje
14.10.2019 - 22:53

Ознака: сезона

Коди Ферн во новата сезона од „Американска хорор-приказна“

Коди Ферн ќе ја глуми клучната улога во осмата сезона од „Американска хорор-приказна, објави „Вараети“. Ангажманот на младиот глумец во серијата „Американска хорор-приказна: убиството на...

Македонија очекува рекордна туристичка сезона

Многу поголем раст од лани и рекордна сезона, очекуваат годинава туристичките работници. Според нив, досегашниот таргет од еден милион гости е надминат, сега целта е...

Воблер за клен

Тој е идеален за почнување на пролетната риболовна сезона, но и за оние водни терени каде што под површината има треви, кои, пак, претставуваат...

Во идната сезона прволигаши од пет града

Победа од Прилеп останува прволигаш, откако во решавачкиот бараж-натпревар во Струмица, за пласман во Првата лига го победи Борец од Велес со 2-1 (2-0)....