17.2 C
Skopje
12.11.2019 - 17:31

Ознака: сезона

Карлос Вела е МВП на сезоната во САД

Напаѓачот на Лос Анџелес, Мексиканецот Карлос Вела, е прогласен за најкорисен играч (МВП) во американската фудбалска лига (МЛС) за 2019 година (награда „Лендон Донован“),...

„Импулс #вол13“ ја отвори сезоната на „Скопје танцовиот театар“

Во Музејот на современата уметност, со изведбата на претставата „Импулс #вол13“, „Скопје танцовиот театар“ во голем стил ја отвори сезоната на танцот 2019/2020. Уникатниот...

По неколку сиромашни години, солидна сезона за пчеларите

Пчеларите од бродската општина се презадоволни и истакнуваат дека по подолг период имале приноси, по пчелно семејство, поголеми од десет килограми, за разлика од...

Барса во криза, не помага ниту Меси!

Во петтото коло Барселона го претрпе вториот пораз, од Гранада (0-2), што е најлош почеток на сезоната во последните 25 години (две победи, два...

Сечачите и цепачите на дрва ја почнаа сезонава со нови тарифи

Цените на повеќето стоки и услуги годинава видно се зголемени, а меѓу нив особено е забележително поскапувањето на услугите за цепење и сечење дрва...

Ван Дајк прв центархалф, играч на сезоната на УЕФА

Холанѓанецот Вирџил ван Дајк (28), центархалфот на европскиот шампион Ливерпул, го доби признанието на Европската фудбалска унија (УЕФА) за најдобар играч на сезоната 2018/2019....

Клоп: Некој мора да размислува за играчите

Одвреме-навреме почнувам дискусија, но тогаш велат „тој бара изговори“. Не, особено не за мене, но мора да размислиме за овие работи и никој, особено...

Сезона на одмори или на преговори

КЛУЧНИТЕ ЗАКОНИ ЧЕКААТ ДА ЗАЛАДИ Експертите сметаат дека одморот на пратениците ќе биде искористен за да им се даде доволно време на партиите да се...

„Моја бесмртна љубов“ – нова концертна сезона на Филхармонија

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“ и на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како...

Отворете ја пролетната сезона во дворот

Време е да го разбудите дворот од зимскиот сон! Извадете ги цвеќињата надвор, направете нови полици на кои ќе ги изложите, додадете неколку светилки...