13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 4:43

Ознака: сезона

ЕХФ најави рекорден награден фонд од 12 милиони евра

ЕХФ ќе го распредели вкупниот награден фонд во своите шест најсилни клупски натпреварувања, Лигата на шампионите, Лигата на Европа и Купот на ЕХФ во...

Марковски: Одигравме одличен и продуктивен турнир, очекувам интересно првенство

Турнирот во Грција ни дојде како одлична проверка на формата и подготвеноста пред почетокот на првенството. Екипата покажа квалитет и карактер на сите три...

ЕХФ ги одреди правилата за игра

ВО ПРЕСРЕТ НА НОВАТА СЕЗОНА Вакцинирани, оздравени или тестирани се условите за учество во новата натпреварувачка сезона. Доколку мерките воведени на локално ниво бидат построги...

Комбинацијата на чорапи и сандали е нов тренд на летната сезона

Комбинацијата на чорапи и сандали е повторно во тренд, судејќи според објавите на социјалните мрежи, но и според новите колекции на водечките модни брендови. Иако...

Пандемијата ќе ја определи и претстојната туристичка сезона

Претстојната сезона повторно ќе биде диктирана од пандемијата, прогнозираат упатените, потенцирајќи дека сега и инволвираните и граѓаните се помудри, поради што очекуваат пораст на...

Почнува маратонската сезона во Формула 1 со многу новитети

Ф1 почнува нова ера, со воведување буџетско ограничување меѓу низата чекори кон тоа да биде поконкурентна, а следен голем развој е воведување на правилата...

Баер-Хофман: Добар прв чекор за олеснување на притисокот врз врвните фудбалери

Ова е правилна одлука. Ќе продолжиме да се залагаме за натамошни иновативни начини за намалување на оптоварувањата и за заштита на нивното здравје, вели...

Нордијците со редуцирани натпревари во новата сезона

Сите трки во Европскиот куп се одложени најмалку до Нова година, за понатаму ќе видиме. Тоа значи дека како резервна опција ни остануваат настапите...

Одриозола – една сезона, седум натпревари, пет титули?

ФУДБАЛ Алваро Одриозола веќе слави две титули сезонава во две фудбалски првенства, но може да освои вкупно пет трофеи, пишува германскиот спортски дневен весник „Кикер“....

Напладне се трасира патот до финалето на необичната сезона во ЛШ

Денеска ќе се влече ждрепката за сите двојки до финалето на необичната сезона во ЛШ, во која првпат ќе се игра финален турнир (во...