-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:19

Ознака: Седум

Седум диети што се лоши за вас

Диетите се најбараната стока, во ова време кога сите сакаме да изгледаме одлично и во топ-форма, особено за летниот одмор... Покрај тоа што се...

„Ана Каренина“ на Проjковски освои седум награди

На 70. Фестивал на професионални театри на Војводина Претставата „Ана Каренина“ на Новосадско позориште оствари апсолутна доминација на јубилејниот 70. Фестивал на професионални театри на...

Седум надреалистки што не се Фрида Кало

Мексиканската уметница и културна икона Фрида Кало е несомнено најпознатата светска надреалистка, но жените низ светот веќе долго време ја користат уметноста за да...

Темелно ќе се реконструираат седум студентски дома

Со кредит во висина од сто милиони евра и грант во износ од 7,5 милиони евра, обезбедени преку германската КФВ банка, во наредниот период...

Тест на непобедливоста за седум репрезентации

Од денеска се играат мечевите од 5-то коло во квалификациите за ЕП 2020, а досега седум репрезентации се без загубен бод, и тоа Англија...

Седум нови случаи на заразени од морбили

Во Институтот за јавно здравје вчера се пријавени седум нови сомнителни случаи на заразени лица со морбили. За сите нив се добиени материјали, по...