12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 1:56

Ознака: седница

Нови правила за покривање на загубите на струја

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на вчерашната подготвителна седница ги разгледа правилата за набавка на електрична енергија за покривање на загубите во дистрибутивниот систем...

Одлуки од 90. владина седница

Владата на Република Македонија во рамки на денешната 90-та седница донесе повеќе одлуки меѓу кои и за намалување на трошоците во постапките пред нотарите...

Седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница на која, меѓу останатото, треба да разгледа  барања за добивање овластувања за набљудување на референдумот на 30...

Седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница на која, меѓу останатото, треба да разгледа барања за добивање овластувања за набљудување на референдумот на 30...

Вонредна седница за „корекција на границите“

Претседателството на Собранието на Косово одлучи вонредната седница, свикана по барање од опозицијата, за расправа во врска со дијалогот со Србија и иницијативата на...

Вонредна седница на косовското Собрание за „корекцијата на границите“

Претседателството на Собранието на Косово одлучи вонредната седница, свикана на барање на опозицијата за расправа во врска со дијалогот со Србија и иницијативата на...

Стипендии ќе добијат најдобрите ученици во средните училишта

Владата на денешната седница согласно одлуката за утврдување на бројот на стипендистите и висината на стипендиите за ученици запишани во средните училишта за учебната...

Поголеми плати за вработените во основно и средно образование

Владата на денешната редовна седница донесе одлука за зголемување на платите на вработените во основно и во средно образование за пет отсто, почнувајќи од...

Владата ја одржа 85.седница

Владата на денешната редовна седница донесе одлука за зголемување на платите на вработените во основно и во средно образование за пет отсто, почнувајќи од...

Собранието утре ќе ја продолжи 58.седница

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери попладнево ја прекина работата по 58. седница, откако беа донесени одлуки за испраќање на припадници на Армијата на...