Ознака: седница

Контра ставови и обвинувања за ребалансот на Буџетот, седницата продолжува утре

Пратениците од власта и опозицијата во попладневниот дел од денешната собраниска седница продолжија да ги спротивставуваат ставовите околу ребалансот на Буџетот, но изнесоа и...

На собраниската седница в четврток ќе се обрати Урсула фон дер...

Собранието за в четврток закажа нова седница. Како што може да се види од информациите на собраниската веб-страница закажана е 80 седница на Собранието...

Собраниската седница за францускиот предлог ќе се одржи в четврток

Пратениците денеска преку СМС порака биле информирани дека седницата на чиј дневен ред ќе биде Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка ќе се одржи...

Собраниската седница по Информацијата за предлог-преговарачката рамка ќе биде дополнително закажана

Согласно Деловникот на Собранието, собранискиот претседател Талат Џафери ќе информира за датумот за свикување на пленарната седница на чиј дневен ред ќе биде Информацијата...

Собранието ќе одлучува за ребалансот на Буџетот

Во Собранието денеска на пленарна седница треба да биде разгледан Дополнетиот ребаланс на Буџетот. Седницата е закажана во 11 часот, а ребалансот е единствената...

Во напната атмосфера, Џафери вчера ја прекина седницата на Собранието, денес...

Претседателот на Собранието Талат Џафери, вчера неколку минути пред 23 часот ја прекина 71. седницата, на која почна расправата по 15. точка од дневниот...

Препораките на КЗБ на првата владина седница отатко ќе бидат усвоени...

Препораките на Комисијата за заразни болести прво ќе бидат разгледани од Главниот координативен кризен штаб и потоа откако ќе бидат усвоени од сите членови...

Собраниската седница прекината поради немање кворум, откако ја напуштија ВМРО-ДПМНЕ и...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина 66-та седница, чиј дневен ред не беше усвоен поради немање кворум. Тој рече дека за продолжението на...

Владата вели дека стабилно ќе ја менаџира економската криза

Во тек е подготовка на анализата и можните нови мерки коишто треба да се најдат во најскоро време на владина седница, информираше вечерва владината...

Итна седница на СБ на ОН по пожарот на нуклеарната централа...

Советот за безбедност на Обединети нации денеска ќе одржи итна седница по повод синоќешниот напад на нуклеарната централа во Украина од страна на руските...