Ознака: седница

Венецуела побара итна седница на СБ на ОН за упадот на...

Венецуела побара Советот за безбедност на ОН да одржи итен состанок за да разговара за наводниот упад на платениците за кој Каракас тврди дека...

Функционерите ќе можат да патуваат во странство и нема да одат...

Владата на денешната седница одлучила да се дозволи избраните и именуваните лица да патуваат во странство, но по нивното враќање, да не бидат спроведени...

Спасовски, Филипче и Османи отсутни од Советот за безбедност по вчерашната...

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче не дошле на седницата на Советот за безбедност кај претседателот Стево Пендаровски. Ова...

Пендаровски свика седница на Советот за безбедност

Во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски утре со почеток во 14 часот ќе се одржи седница на Советот за безбедност. На седницата, покрај постојаните членови...

Димовски: Мизрахи го нема прекршено Преспанскиот договор

Пратеникот Илија Димовски побара разрешувањето на Рашела Мизрахи да се симне од дневен ред, бидејќи, како што вели, таа го нема прекршено Преспанскиот договор. -Мизрахи...

Одложена седницата за законот за јавно обвинителство

Иако ја отвори првата точка за Законот за Јавно обвинителство, собранискиот спикер, Талат Џафери 135 седница на Собранието ја презакажа за утре во 11...

Груби ја презакажа седницата за законот за jавното обвинителство

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието, Артан Груби ја презакажа седницата на Комисијата за европски прашања која наместо во 10 часот ќе...

Димовски: Се соочуваме со правно лудило, брзаат законот за ЈО да...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски изјави дека владејачкото мнозинство се обидува да го забрза носењето на законот за Јавното Обвинителство бидејќи, како што рече,...

Владата денешната седница ќе ја одржи во Штип

Владата денешната редовна 4. седница ќе ја одржи во Штип како четврта од серијата седници што се одржуваат во 10 региони во земјата. Централна точка...

За главатa на Трамп понудени 80 милиони долари

За главата на американскиот претседател Доналд Трамп се понудени 80 милиони долари за време на погребот на иранскиот генерал Касим Сулејмани, кој беше убиен...