Ознака: седница на комисија

Отчет на Османи и Димитров пред пратениците, ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во отчетот пред пратениците на седница на Комисијата, посветена на евроинтегративните процеси во Македонија по Самитот на...