Ознака: Севилја

Баерн и Севилја ќе добијат по 3.000 влезници

УЕФА планира за мечот на 24 септември арената „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта да биде исполнета со 30 отсто од капацитетот ЗА ФУДБАЛСКИОТ СУПЕРКУП Победникот во Лигата...

Оспоруваниот стратег се докажа продолжувајќи ја трофејната низа на Севилја

Шпанскиот тренер Хулен Лопетеги (53) успеа да се докаже по неуспесите и разочарувањата кои го следеа во изминатите неколку години, предводејќи ги фудбалерите на...

Севилја ги казни промашувањата на Јунајтед за да стигне до ново...

Фудбалерите на Севилја се пласираа во финалето на Лига Европа откако славеа против Манчестер јунајтед со 2-1, казнувајќи ги бројните промашувања на англиската екипа...

Севилја атакува на нов трофеј во Лига Европа

За прво европско четврт-финале по 48 години се избори Вулверхемптон, кој го одигра 59-от меч сезонава што за нив започна на 25 јули 2019 Петкратниот...

Најтрофејната Севилја ќе игра со Рома

Најтрофејниот клуб во фудбалската Лига Европа, петкратниот победник, шпанскиот прволигаш Севилја, во осминафиналето сезонава ќе се сретне со италијанската Рома. Така реши ждрепката влечена...

Меси не запира со постигнувањето голови

На мечот Севилја - Барселона (2-4) повторно шоу на еден човек, на Лионел Меси, кога тој го постигна 50-от хет-трик во кариерата, вкупно 25-ти...

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) (https://animefreak.ws/m/b5mX) Episode 26 at website https://animefreak.ws animefreak site

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (https://gogoanime.be/m/ArR) Episode 10 at website https://gogoanime.be gogoanime site