Ознака: Северџанистан

Небото над Северџанистан

Океј, дечки, сега сè е во игра. Заев нека тресне. Рада нека се растреска. Вилма, Ката и Боки парче да се направат. И плус...

На крив пат траса не се исправа

Во протекторатот што нема друга алтернатива, освен ЕУ и НАТО конечно дојде вистинска есен. Со дожд, златножолти лисја, жени скриени под чадори, со сè....

Додека иднината кречи школки

Некако станува јасно кој е сценаристот. Тоа што ЕУ кажа дека Катица не е СЈО, Жбогар ни објасни дека аферата е реално шоу, а...

Не гледајте во минатото, завртете се кон иднината на европското минато

Предизборен молк во Македонија. Молк и во Северџанистан. Останаа 99,99% од планетава за да напишам колумна. И наеднаш се чувствувам тесно. Па што е...

Вселената сигурно има попаметна работа

Извини, а бе што се случи со ИСИС? Русите го погребаа. Не тој ИСИС. Овој што се појави во Северџанистан. МВР што демек го пресретна....