18.6 C
Skopje
21.6.2019 - 0:01

Ознака: Северна Каролина

Студент загина откако скокна врз напаѓачот кој усмрти две лица во...

Две лица беа убиени, а четворица се повредени во вчерашната престрелка откако вооружен студент отворил оган на Универзитетот во Северна Каролина во Шарлот. Двајца студенти...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два милиона долари за помош на загрозените по ударот на ураганот Флоренс во Северна Каролина. Џордан израснал и ги направил...

Жариштето на ураганот Флоренс достигна до Северна Каролина

Жариштето од ураганот Флоренс денеска пристигна до копното во близина на градот Рајтсвил во сојузната држава Северна Каролина, соопшти Американскиот центар за набљудување на...

Над милион Американци бегаат од ураганот Флоренс

Властите во Вирџинија, Северна Каролина и во Јужна Каролина издадоа наредба за задолжителна евакуација на над милион граѓани од крајбрежните подрачја поради налетот на...

Евакуирани 2.000 лица во Северна Каролина

Од планинското подрачје во американската сојузна држава Северна Каролина, евакуирани се 2.000 лица поради можно пукање на браната на езерото Тахома, предизвикано од силната...