12.2 C
Skopje
13.11.2019 - 7:00

Ознака: Северна и Јужна Каролина

Ураганот Доријан голема закана за источниот брег на САД

Доријан бавно се движи во западна насока и може да погоди области на источниот брег на САД. Поради тоа, американските сојузни држави Флорида, Џорџија,...