Ознака: северна Италија

Храбрата двојка ги стави свадбените планови настрана поради борбата против заразата

Роберто Тонели беше зафатен со планирање на својата свадба која треба да се одржи во септември, но пандемијата на коронавирус го погоди неговиот град...

Откажани летовите од Скопје и Охрид до северна Италија

Компанијата „Визер“ објави дека рутите за Милано, Тревизо и Бергамо ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел на Италија, а со цел спречување...

Негативни резултатите на коронавирус кај жената вратена од Северна Италија

Министерството за здравство информира дека се негативни резултатите на коронавирус кај пациентката која утрово се јавила со знаци на респираторна инфекција на Клиниката за...

Масовно затворање на музеите во Северна Италија

Музеите во Северна Италија - во Венеција, Милано и во Торино, ќе бидат затворени најмалку една недела поради ширењето на коронавирусот. Досега незабележаното затворање...

На пет гранични премини ќе се пропуштаат оние што доаѓаат од...

Патниците што во државава ќе доаѓаат од критичните предели на северна Италија ќе се пропуштаат само на неколку гранични премини: Богородица, Блаце, Деве Баир,...

Пожар уништи стотици возила на пристаниште во северна Италија

Стотици возила од марките „Фиат“ и „Масерати“ беа уништени денеска при пожар на пристаниште во градот Савона во северниот дел на Италија. Пожарот избувнал како...